Spolupracovníci

Při tvorbě této galerie spolupracuji s obdobným projektem galerie dokumentárních fotografií božích muk a výklenkových kapliček na stránkách http://www.kaplicky.com/

Dále bych chtěl poděkovat panu Otto Skoupému z Fryštáku.
Pan Skoupý od roku 1999 dokumentuje památky v okolí Fryštáku a do dneška projel na kole a vyfotografoval téměř všechny památky v okruhu 100 km od Fryštáku na všechny strany. Nafotil za tu dobu celkem 5940 obrázků křížů, božích muk, kapliček, kostelíků, soch svatých, pomníků padlých z I. a II. světové války. Za tu dobu najel celkem 25781 km.
Jedná se o tyto regiony: Jižní cíp Hornomoravského úvalu, kousek Jeseníků (jižní cípek), Oderské vrchy, část Beskyd, Hostýnské vrchy, Vsetínské vrchy, Javorníky, Vizovická vrchovina, Bílé Karpaty a Chřiby.
Toto zeměpisné uspořádání zahrnuje od severu tato místa: Olomocko, vojenský újezd Libavá, Odersko, Fulnecko, Novojičínsko, Frenštátsko pod Radhoštěm, Rožnovsko pod Radhoštěm, Vsetínsko, Valašskokloboucko, Slavičínsko, Uherskobrodsko, Veselí nad Moravou, Hodonísko, Kyjovsko, Bučovicko, Vyškovsko, Prostějovsko viz mapa.
Pan Skoupý byl tak laskav a poskytl mi svoje fotografie ke zveřejnění. Postupně se budu snažit jeho fotografie doplnit na své stránky.

Děkuji také panu Luďku Šlosarovi, který mi povolil použít obrázky kapliček ze svých stránek věnovaných turistice http://turistika.zpa.cz/5_kaple.html

Následující odkaz Vás odkáže na interaktivní mapu okresů, ze které se můžete dostat na fotogalerie jedntlivých okresů